LT3990EMSE-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT3990EMSE-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3990EMSE-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 3.3V 350MA 16MSOP
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Output 350mA 16-TFSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
EDA/CAD-modeller
LT3990EMSE-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
62V
Emballage
Rør
Aktiv
Frekvens - Switching
210kHz – 2,3MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
No
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Topologi
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
16-MSOP-EP
Spænding - Input (min.)
4,2V