LT3971IMSE-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT3971IMSE-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3971IMSE-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10MSOP
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Output 1,2A 10-TFSOP, 10-MSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
EDA/CAD-modeller
LT3971IMSE-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
38V
Emballage
Rør
Aktiv
Frekvens - Switching
200kHz – 2MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
No
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Topologi
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
10-MSOP-EP
Spænding - Input (min.)
4,3V