LT3650EMSE-8.2#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT3650EMSE-8.2#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3650EMSE-8.2#PBF
Beskrivelse
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12MSOP
Detaljeret beskrivelse
Oplader IC Litium-ion/-polymer 12-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3650EMSE-8.2#PBF Modeller
Kategori
LadeStrøm - Maks.
2A
Batteripakke spænding
8,2V
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (maks.)
32V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Batteriets kemi
Litium-ion/-polymer
Monteringstype
Overflademontering
Antal celler
2
Pakke/hus
12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade