LT3066IMSE-3.3#PBF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Analog Devices Inc.
På lager: 237
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Analog Devices Inc.
På lager: 0
Datablad
På lager: 48
På lager: 0
På lager: 1
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 12-MSOP-EP
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
12 TSSOP EP
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT3066IMSE-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT3066IMSE-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3066IMSE-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 500MA 12-MSOP-EP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LT3066IMSE-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
125 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
25 mA
Emballage
Rør
PSRR
71dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Strømgrænse, Aktivér, Power good, Blød start
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V