LT3065MPMSE-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT3065MPMSE-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3065MPMSE-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 500MA 12-MSOP-EP
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 12-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3065MPMSE-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
110 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
25 mA
Emballage
Rør
PSRR
71dB (120Hz)
Styringsfunktioner
Strømgrænse, Aktivér, Power good, Blød start
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
12-MSOP-EP
Spændingsdropout (maks.)
0,51V @ 500mA