LT3062IMS8E-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT3062IMS8E-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3062IMS8E-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 200MA 8-MSOP-EP
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 8-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3062IMS8E-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
90 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
10 mA
Emballage
Rør
PSRR
73dB (120Hz)
Styringsfunktioner
Blød start
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-MSOP-EP
Spændingsdropout (maks.)
0,53V @ 200mA