LT3061IDCB-3.3#TRMPBF
DigiKeys varenummer
LT3061IDCB-3.3#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT3061IDCB-3.3#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT3061IDCB-3.3#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT3061IDCB-3.3#TRMPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8-DFN
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA 8-DFN (2x3)
EDA/CAD-modeller
LT3061IDCB-3.3#TRMPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
90 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
4 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
73dB (120Hz)
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-DFN (2x3)
Spændingsdropout (maks.)
0,43V @ 100mA