LT3060EDC-15#TRMPBF
DigiKeys varenummer
LT3060EDC-15#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT3060EDC-15#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT3060EDC-15#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT3060EDC-15#TRMPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 15V 100MA 8-DFN
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA 8-DFN (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT3060EDC-15#TRMPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
4 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
15V
Leverandørs enhedspakning
8-DFN (2x2)
Spændingsdropout (maks.)
0,51V @ 100mA