LT3032EDE-12#TRPBF
DigiKeys varenummer
505-LT3032EDE-12#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT3032EDE-12#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT3032EDE-12#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT3032EDE-12#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 12V 150MA 14-DFN
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv og negativ Fast 2 Output 150mA, 150mA 14-DFN (4x3)
EDA/CAD-modeller
LT3032EDE-12#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
PSRR
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Overflademontering
Antal regulatorer
2
Pakke/hus
14-PowerWFDFN
Spænding - Input (maks.)
±20V
Leverandørs enhedspakning
14-DFN (4x3)
Spænding - Output (min./fast)
±12V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,27V @ 150mA (Typ), 0,3V @ 150mA (Typ)