LT3022IMSE-1.8#PBF
DigiKeys varenummer
161-LT3022IMSE-1.8#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3022IMSE-1.8#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 1A 16-MSOP-EP
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A 16-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3022IMSE-1.8#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
3.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
36 mA
PSRR
66dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
10V
Pakke/hus
16-TFSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Spændingsdropout (maks.)
0,285V @ 1A