LT3022EMSE-1.5#PBF
DigiKeys varenummer
LT3022EMSE-1.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3022EMSE-1.5#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.5V 1A 16-MSOP-EP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A 16-MSOP-EP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT3022EMSE-1.5#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
3.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
36 mA
Emballage
Rør
PSRR
66dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
10V
Pakke/hus
16-TFSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,5V
Leverandørs enhedspakning
16-MSOP-EP
Spændingsdropout (maks.)
0,285V @ 1A