LT3008MPTS8-1.8#TRPBF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Analog Devices Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 20mA TSOT-23-8
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT3008MPTS8-1.8#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT3008MPTS8-1.8#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LT3008MPTS8-1.8#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 20MA TSOT-23-8
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
LT3008MPTS8-1.8#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
6 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
1.2 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
64dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
45V
Pakke/hus
SOT-23-8 tynd, TSOT-23-8
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-8
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 20mA