LT1965EDD-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
505-LT1965EDD-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1965EDD-3.3#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT1965EDD-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1965EDD-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.1A 8-DFN
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,1A 8-DFN (3x3)
EDA/CAD-modeller
LT1965EDD-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.1 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
40 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-DFN (3x3)
Spændingsdropout (maks.)
0,49V @ 1,1A