LT1965EDD-1.8#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1965EDD-1.8#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1965EDD-1.8#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 1.1A 8-DFN
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,1A 8-DFN (3x3)
EDA/CAD-modeller
LT1965EDD-1.8#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.1 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
40 mA
Emballage
Rør
PSRR
75dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
8-DFN (3x3)
Spændingsdropout (maks.)
0,49V @ 1,1A