LT1963EQ-1.5#PBF
DigiKeys varenummer
LT1963EQ-1.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1963EQ-1.5#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A DDPAK-5
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A DDPAK-5
EDA/CAD-modeller
LT1963EQ-1.5#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 mA
Emballage
Rør
PSRR
63dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
TO-263-6, D2PAK (5 ledere + tab), TO-263BA
Spænding - Output (min./fast)
1,5V
Leverandørs enhedspakning
DDPAK-5
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A