LT1790BIS6-1.25#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1790BIS6-1.25#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1790BIS6-1.25#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1790BIS6-1.25#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1790BIS6-1.25#TRPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% TSOT-23-6
EDA/CAD-modeller
LT1790BIS6-1.25#TRPBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
10µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
14µVrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Input
2,6V – 18V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
75µA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Fast
Spænding - Output (min./fast)
1,25V
Pakke/hus
SOT-23-6 tynd, TSOT-23-6
Strøm - Output
5 mA
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-6
Tolerance
±0,1%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
25ppm/°C