LT1790BCS6-2.5#TRMPBF
DigiKeys varenummer
505-LT1790BCS6-2.5#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1790BCS6-2.5#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT1790BCS6-2.5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1790BCS6-2.5#TRMPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% TSOT-23-6
EDA/CAD-modeller
LT1790BCS6-2.5#TRMPBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
32µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
48µVrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Input
3V – 18V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
80µA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Udgangstype
Fast
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
SOT-23-6 tynd, TSOT-23-6
Strøm - Output
5 mA
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-6
Tolerance
±0,1%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
25ppm/°C