LT1764AEFE-1.8#PBF
DigiKeys varenummer
LT1764AEFE-1.8#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1764AEFE-1.8#PBF
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 3A 16-TSSOP-EP
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 3A 16-TSSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT1764AEFE-1.8#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
200 mA
PSRR
63dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
16-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
16-TSSOP-EP
Spændingsdropout (maks.)
0,66V @ 3A