LT1763IS8-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT1763IS8-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1763IS8-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8-SO
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 8-SO
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT1763IS8-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
PSRR
65dB (120Hz)
Emballage
Rør
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,45V @ 500mA