LT1763IDE-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1763IDE-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1763IDE-3.3#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1763IDE-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1763IDE-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 12-DFN
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 12-DFN (4x3)
EDA/CAD-modeller
LT1763IDE-3.3#TRPBF Modeller
PSRR
65dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Pakke/hus
12-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
12-DFN (4x3)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,45V @ 500mA