LT1763IDE-1.8#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1763IDE-1.8#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1763IDE-1.8#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 12-DFN
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 12-DFN (4x3)
EDA/CAD-modeller
LT1763IDE-1.8#PBF Modeller
PSRR
65dB (120Hz)
Emballage
Rør
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Pakke/hus
12-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
12-DFN (4x3)
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,45V @ 500mA