LT1761MPS5-3.3#TRMPBF
DigiKeys varenummer
505-LT1761MPS5-3.3#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1761MPS5-3.3#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT1761MPS5-3.3#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1761MPS5-3.3#TRMPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 100MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA TSOT-23-5
EDA/CAD-modeller
LT1761MPS5-3.3#TRMPBF Modeller
PSRR
65dB (120Hz)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,45V @ 100mA