LT1761ES5-1.8#TRMPBF
DigiKeys varenummer
505-LT1761ES5-1.8#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1761ES5-1.8#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT1761ES5-1.8#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1761ES5-1.8#TRMPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 100MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT1761ES5-1.8#TRMPBF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
PSRR
65dB (120Hz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,45V @ 100mA