LT1585CM-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1585CM-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1585CM-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 4.6A DDPAK-3
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 4,6A DDPAK-3
EDA/CAD-modeller
LT1585CM-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
1,4V @ 4,6A
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Rør
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Outputkonfiguration
Pakke/hus
TO-263-4, D2PAK (3 ledere + tab), TO-263AA
Antal regulatorer
1
Leverandørs enhedspakning
DDPAK-3
Spænding - Input (maks.)
7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
3,3V