LT1506CR-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1506CR-3.3#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LT1506CR-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 3.3V 4.5A DDPAK-7
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Output 4,5A TO-263-8, D2PAK (7 ledere + tab), TO-263CA
EDA/CAD-modeller
LT1506CR-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
15V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Aktiv
Frekvens - Switching
500kHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
No
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
0°C – 125°C (TJ)
Topologi
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
DDPAK-7
Spænding - Input (min.)
4V