LT1461BCS8-2.5#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1461BCS8-2.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1461BCS8-2.5#PBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,06% 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1461BCS8-2.5#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
8ppmp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
9,6ppmrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
3V – 20V
Strøm - Forsyning
70µA
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
100 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Tolerance
±0,06%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
7ppm/°C