LT1460ACS8-2.5#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1460ACS8-2.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1460ACS8-2.5#PBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.075% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,075% 8-SO
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT1460ACS8-2.5#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
10µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
10µVrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
3,4V – 20V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
165µA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Udgangstype
Fast
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
40 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Tolerance
±0,075%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
10ppm/°C