LT1117IST-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1117IST-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1117IST-3.3#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1117IST-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1117IST-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-3
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 800mA SOT-223-3
EDA/CAD-modeller
LT1117IST-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Input (maks.)
15V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
1,3V @ 800mA