LT1021DCS8-10#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1021DCS8-10#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1021DCS8-10#PBF
Beskrivelse
IC VREF PRECISION 10V 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien af shunt, nedgravet zenerdiode Spændingsreference IC ±0,5% 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1021DCS8-10#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
3µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
2,2µVrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
11,5V – 40V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
2mA
Referencetype
serien af shunt, nedgravet zenerdiode
Strøm - Katode
1.7 mA
Udgangstype
Fast
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
10V
Strøm - Output
10 mA
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Tolerance
±0,5%
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Temperaturkoefficient
20ppm/°C