LT1019ACS8-2.5#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1019ACS8-2.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1019ACS8-2.5#PBF
Beskrivelse
IC VREF PRECISION 2.5V 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien af shunt Spændingsreference IC ±0,05% 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1019ACS8-2.5#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
2,5ppmp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
2,5ppmrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
4V – 40V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
1,3mA
Referencetype
serien af shunt
Strøm - Katode
800 µA
Udgangstype
Fast
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Output
10 mA
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Tolerance
±0,05%
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Temperaturkoefficient
5ppm/°C