LT1004CZ-2.5#PBF
DigiKeys varenummer
505-LT1004CZ-2.5#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1004CZ-2.5#PBF
Beskrivelse
IC VREF SHUNT 0.8% TO92-3
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Shunt Spændingsreference IC ±0,8% TO-92-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LT1004CZ-2.5#PBF Modeller
Temperaturkoefficient
20ppm/°C typisk
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
120µVrms
Emballage
Pose
Strøm - Katode
20 µA
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Referencetype
Shunt
Monteringstype
Hulmontering
Udgangstype
Fast
Pakke/hus
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
TO-92-3
Strøm - Output
20 mA
Grundlæggende varenummer
Tolerance
±0,8%