EVAL-LT8350-AZ
DigiKeys varenummer
505-EVAL-LT8350-AZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
EVAL-LT8350-AZ
Beskrivelse
EVAL BOARD FOR LT8350
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
LT8350 Silent Switcher® DC/DC, Trin op eller ned 1 Ikke-isolerede udgange Evalueringskortoutput
Kategori
Spænding - Output
12V
Producenter
Analog Devices Inc.
Strøm - Output
2,5A
Serie
Spænding - Input
3V – 40V
Emballage
Bulk
Regulators topologi
Buck-boost
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
350kHz