ADPL42005ACPZ-R7
DigiKeys varenummer
505-ADPL42005ACPZ-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADPL42005ACPZ-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADPL42005ACPZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADPL42005ACPZ-R7
Beskrivelse
500MA HV LDO
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Justerbar 1 Output 500mA 8-LFCSP-WD (3x3)
EDA/CAD-modeller
ADPL42005ACPZ-R7 Modeller
Strøm - Forsyning (maks.)
1.6 mA
Varestatus
Aktiv
PSRR
60dB – 50dB (10kHz – 100kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Spænding - Input (maks.)
20V
Spænding - Output (min./fast)
1,22V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade, CSP
Spænding - Output (maks.)
Leverandørs enhedspakning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 500mA