ADPL42005ACPZ-3.3-R7
DigiKeys varenummer
505-ADPL42005ACPZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADPL42005ACPZ-3.3-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADPL42005ACPZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADPL42005ACPZ-3.3-R7
Beskrivelse
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8LFCSP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 8-LFCSP-WD (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADPL42005ACPZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
900 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
1.6 mA
Varestatus
Aktiv
PSRR
58dB ~ 50dB (10kHz ~ 100kHz)
Outputkonfiguration
Styringsfunktioner
Aktivér, Power good
Udgangstype
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, overtemperatur, omvendt strøm, kortslutning
Antal regulatorer
1
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Spænding - Input (maks.)
20V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade, CSP
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 500mA