ADP7156ARDZ-1.2-R7
DigiKeys varenummer
505-ADP7156ARDZ-1.2-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP7156ARDZ-1.2-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADP7156ARDZ-1.2-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP7156ARDZ-1.2-R7
Beskrivelse
IC REG LIN 1.2V 1.2A 8-SOIC-EP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,2A 8-SOIC-EP
EDA/CAD-modeller
ADP7156ARDZ-1.2-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
8 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
12 mA
Styringsfunktioner
Aktivér
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC-EP
Spænding - Output (min./fast)
1,2V