ADP7112ACBZ-1.8-R7
DigiKeys varenummer
ADP7112ACBZ-1.8-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP7112ACBZ-1.8-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
ADP7112ACBZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP7112ACBZ-1.8-R7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6-WLCSP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 6-WLCSP (0,95x1,16)
EDA/CAD-modeller
ADP7112ACBZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
140 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
320 µA
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Pakke/hus
6-XFBGA, WLCSP
Spænding - Input (maks.)
20V
Leverandørs enhedspakning
6-WLCSP (0,95x1,16)
Spænding - Output (min./fast)
1,8V