ADP7102ACPZ-3.3-R7
DigiKeys varenummer
ADP7102ACPZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP7102ACPZ-3.3-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
ADP7102ACPZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP7102ACPZ-3.3-R7
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 300MA 8-LFCSP-WD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 8-LFCSP-WD (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADP7102ACPZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
900 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
1.4 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB – 50dB (10kHz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér, Power good, Underspændingsspærring
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade, CSP
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spændingsdropout (maks.)
0,325V @ 300mA