ADP151ACBZ-3.3-R7
DigiKeys varenummer
ADP151ACBZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP151ACBZ-3.3-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
ADP151ACBZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP151ACBZ-3.3-R7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 4-WLCSP
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 4-WLCSP (0,76x0,76)
EDA/CAD-modeller
ADP151ACBZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
20 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
350 µA
PSRR
70dB – 55dB (10kHz – 100kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
4-WLCSP (0,76x0,76)
Spændingsdropout (maks.)
0,2V @ 200mA