ADP150ACBZ-1.8-R7
DigiKeys varenummer
505-ADP150ACBZ-1.8-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP150ACBZ-1.8-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADP150ACBZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP150ACBZ-1.8-R7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4-WLCSP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA 4-WLCSP (0,76x0,76)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADP150ACBZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
22 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
320 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB – 55dB (10kHz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Underspændingsspærring (UVLO)
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
4-WFBGA, WLCSP
Spænding - Output (min./fast)
1,8V