ADP121-AUJZ33R7
DigiKeys varenummer
505-ADP121-AUJZ33R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP121-AUJZ33R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADP121-AUJZ33R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP121-AUJZ33R7
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT-23-5
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA TSOT-23-5
EDA/CAD-modeller
ADP121-AUJZ33R7 Modeller
Digi-Reel®
PSRR
60dB (10kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,135V @ 150mA