ADP121-AUJZ18R7
DigiKeys varenummer
505-ADP121-AUJZ18R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP121-AUJZ18R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADP121-AUJZ18R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP121-AUJZ18R7
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 150MA TSOT-23-5
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA TSOT-23-5
EDA/CAD-modeller
ADP121-AUJZ18R7 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
1,8V