ADP121-AUJZ15R7
DigiKeys varenummer
ADP121-AUJZ15R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP121-AUJZ15R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
ADP121-AUJZ15R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP121-AUJZ15R7
Beskrivelse
IC REG LIN 1.5V 150MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADP121-AUJZ15R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
21 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
40 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Underspændingsspærring (UVLO)
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
1,5V