ADM7172ACPZ-1.8-R7
DigiKeys varenummer
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADM7172ACPZ-1.8-R7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 2A 8-LFCSP-WD
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 2A 8-LFCSP-WD (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADM7172ACPZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
2 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
8.7 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
8-WFDFN eksponeret overflade, CSP
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Leverandørs enhedspakning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spænding - Output (min./fast)
1,8V