ADM7160AUJZ-3.3-R7
DigiKeys varenummer
505-ADM7160AUJZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADM7160AUJZ-3.3-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-ADM7160AUJZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADM7160AUJZ-3.3-R7
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADM7160AUJZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
20 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
350 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
54dB – 43dB (100kHz – 1MHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Kortslutning, Underspændingsspærring (UVLO)
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,23V @ 200mA