AD7376ARUZ10
DigiKeys varenummer
505-AD7376ARUZ10-ND
Producenter
Producentens varenummer
AD7376ARUZ10
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 14-TSSOP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 1 kredsløb 128 Taps SPI Interface 14-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD7376ARUZ10 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Hukommelsestype
Flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
4,5V – 33V, ±4,5V – 16,5V
Serie
Funktioner
Kaskadestik
Emballage
Rør
Tolerance
±30%
Varestatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (Typ)
-300ppm/°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Monteringstype
Overflademontering
Konusform
Lineær
Leverandørs enhedspakning
14-TSSOP
Konfiguration
Potentiometer
Pakke/hus
14-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal kredsløb
1
Driftstemperatur
-40°C – 85°C