AD5292BRUZ-20
DigiKeys varenummer
505-AD5292BRUZ-20-ND
Producenter
Producentens varenummer
AD5292BRUZ-20
Beskrivelse
IC DIG POT 20K 14-TSSOP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 20k Ohm 1 kredsløb 1024 Taps SPI Interface 14-TSSOP
EDA/CAD-modeller
AD5292BRUZ-20 Modeller
Spænding - Forsyning
9V – 33V, ±9V – 16,5V
Emballage
Rør
Tolerance
±1%
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Pakke/hus
14-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C