AD5292BRUZ-100
DigiKeys varenummer
505-AD5292BRUZ-100-ND
Producenter
Producentens varenummer
AD5292BRUZ-100
Beskrivelse
IC DIG POT 100K 14-TSSOP
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 1024 Taps SPI Interface 14-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD5292BRUZ-100 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
9V – 33V, ±9V – 16,5V
Emballage
Rør
Funktioner
Kaskadestik
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±1%
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Konusform
Lineær
Monteringstype
Overflademontering
Konfiguration
Potentiometer
Leverandørs enhedspakning
14-TSSOP
Antal kredsløb
1
Pakke/hus
14-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal udtag
1024
Driftstemperatur
-40°C – 105°C