AD5270BRMZ-100
DigiKeys varenummer
505-AD5270BRMZ-100-ND
Producenter
Producentens varenummer
AD5270BRMZ-100
Beskrivelse
IC DIG POT 100K 10-MSOP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 1024 Taps SPI Interface 10-MSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD5270BRMZ-100 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V, ±2,5V – 2,75V
Emballage
Rør
Funktioner
Kaskadestik
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±1%
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Temperaturkoefficient (Typ)
5ppm/°C
Konusform
Lineær
Monteringstype
Overflademontering
Konfiguration
Reguldermodstand
Leverandørs enhedspakning
10-MSOP
Antal kredsløb
1
Pakke/hus
10-TFSOP, 10-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Antal udtag
1024
Driftstemperatur
-40°C – 125°C