AD5247BKSZ100-1RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5247BKSZ100-1RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5247BKSZ100-1RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5247BKSZ100-1RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5247BKSZ100-1RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 100K SC-70-6
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 128 Taps I2C Interface SC-70-6
EDA/CAD-modeller
AD5247BKSZ100-1RL7 Modeller
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Tolerance
±20%
Temperaturkoefficient (Typ)
45ppm/°C
Leverandørs enhedspakning
SC-70-6
Konfiguration
Reguldermodstand
Pakke/hus
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Driftstemperatur
-40°C – 125°C