AD5235BRUZ25-RL7
DigiKeys varenummer
AD5235BRUZ25-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
AD5235BRUZ25-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
AD5235BRUZ25-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5235BRUZ25-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 25K 16-TSSOP
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 25k Ohm 2 kredsløb 1024 Taps SPI Interface 16-TSSOP
EDA/CAD-modeller
AD5235BRUZ25-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Spænding - Forsyning
2,7V – 5V, ±2,25V – 2,75V
Digi-Reel®
Funktioner
Kaskadestik
Tolerance
±8%
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Leverandørs enhedspakning
16-TSSOP
Antal kredsløb
2
Pakke/hus
16-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal udtag
1024
Driftstemperatur
-40°C – 85°C